دانلودززز دانلودززز .

دانلودززز

آموزش ساخت ايميل

جيميل ( gmail ) كه نام سرويس ايميل گوگل مي باشد يكي از محبوب ترين ارائه دهندگان سرويس ايميل در دنياست. امكانات اوليه اين سرويس رايگان بوده و از كاراي بالايي چه از نظر سرعت و چه از نظر امنيت برخوردار است. همچنين ثبت نام در اين سرويس همراه با ايجاد حساب كاربري فراگير گوگل بوده كه امكان استفاده از ديگر امكانات گوگل را نيز براي شما فراهم مي سازد. همچنين اگر كاربر اندرويد هستيد استفاده از اين سرويس با توجه به سازگاري آن با اندرويد توصيه ميگردد. در ادامه چگونگي ساخت ايميل در جيميل را برايتان توضيج خواهيم داد.
چگونه ايميل بسازيم - چگونگي ساخت ايميل
براي ساختن جيميل به آدرس mail.google.com برويد و روي كليد مشخص شده (Create An Account) به معناي ساخت يك حساب كاربري جديد كليك كنيد.
چگونه ايميل بسازيم - چگونگي ساخت ايميل
در اين قسمت گوگل اطلاعات اوليه اي از شما درخواست مي كند،
بخش اول اطلاعات شامل نام، نام خانوادگي، آدرس ايميل مورد نظرتان (ID) ،كلمه عبور يا همان پسوردتان (Password) مي باشد.

وقتي نام در قسمت 1 و نام خانوادگيتان در قسمت 2 را تعيين كرديد و به فيلد آدرس ايميل رفتيد آدرس ايميل مورد نظرتان را در قسمت 3 بنويسيد. توجه داشته باشيد در آدرس ايميل فقط مي توانيد از حروف انگليسي، اعداد، نقطه(.) و خط تيره به صورت زير خط (Under score) (_) استفاده كنيد و استفاده از ساير علامت ها باعث خطا در روند ساخت ايميل خواهد شد كه نمونه اي از خطا بعلت در دسترس نبودن آدرس مورد نظر ما مشخص شده است. لازم به ذكر است كه اين محدوديت كاراكتري استانداردي جهاني بوده و همه سرويسهاي ارائه دهنده ايميل از اين استاندارد مي كنند.

در ادامه كلمه عبورتان را بايد دو بار در قسمت هاي مشخص شده وارد نماييد .اين كار براي جلوگيري از تايپ اشتباه پسورد يا كلمه عبور براي كاربر است. انتخاب كلمه عبور بسيار مهم است و نبايد ساده و قابل حدس زدن باشد.
در انتخاب كلمه عبور استفاده از حروف كوچك و بزرگ ، اعداد و علائم توصيه مي شود.

آدرس ايميل و كلمه عبور را به خاطر بسپاريد زيرا براي ورود به ايميل و دسترسي به نامه هايتان بايد آنها را به ياد داشته باشيد.

در ادامه تاريخ تولد، جنسيت، شماره موبايل، آدرس ايميل ديگري كه متعلق به شما باشد را دريافت مي كند، در قسمت 4 كلمات نمايش داده شده را به دقت وارد كنيد. لطفا در نظر داشته باشيد كه كليه اين اطلاعات را با دقت كامل و به درستي وارد نماييد زيرا در در صورت فراموشي كلمه عبور ، گوگل به اين اطلاعات براي بازيابي حساب كاربريتان نياز خواه داشت.
در انتهاي صفحه روي كليد مشخص شده (Next Step) كليك كنيد تا روند ساخت ايميل ادامه يابد.
اگر در اطلاعات وارد شده در بخش هاي قبلي اشتباهي نداشته باشيد به صفحه گوگل پلاس خواهيد رفت كه بعلت فيلتر بودن اين صفحه در ايران باز نخواهد شد.
پس بار ديگر به آدرس mail.google.com مراجعه كرده تا گوگل شما را به صندوق پستي وارد كند.
حال وارد صندق پستي شده ايد و مي تواننيد ايميل هاي دريافتي را مشاهده و يا ايميل ارسال نماييد.

برتري جيميل نسبت به ساير رقباي خود چيست
جيميل داراي نقاط قوت بسياري است كه آن را از ديگر رقباي خود متمايز كرده و استفاده از آن را دلپذيرتر و راحت تر مي كند. از آن جمله مي توان به نكات زير اشاره كرد:
● استفاده آسان براي كاربران مختلف با هر سطح مهارت در استفاده از كامپيوتر
● عملكرد مناسب و سرعت قابل قبول
● سيستم صد هرزنامه (spam) بسيار قوي براي جلوگيري از دريافت ايميل هاي تبليغاتي ناخواسته
● وجود آنتي ويروس قوي براي جلوگيري از دريافت ويروس ها و بد افزار ها
● فضاي زياد براي نگهداري از ايميل هاي دريافتي و ارسالي
● ارائه ايميل pop و IMAP رايگان
● امكان افزودن ليست كارهايي كه بايد انجام شود
● امكان استفاده از جيميل هنگامي كه كامپيوتر آفلاين است ( اين امكان با استفاده از افزونه google gears در اختيار كاربران قرار مي گيرد )
● امكان استفاده از google talk در محيط جيميل
● سازگاري بسيار خوب با اندرويد
برچسب: آموزش ساخت ايميل،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۲:۰۳:۰۵ توسط:علي غلامي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :